רון סמוראי ושות' | משרד עורכי דין

רח' יצחק שדה 40 תל אביב 6721210. טלפון 03-5377112. פקס. 03-5377115. samoraey-r@bezeqint.net

"האמור בפרסום/מודעה אינו מהווה ייעוץ כלשהו ו/או המלצה כלשהי והסוכן/הסוכנות/האתר אינם נושאים באחריות כלשהי לתוכן המודעה/הפרסום. כל המסתמך על המודעה או הפרסום עושה זאת על אחריותו האישית
בלבד ומתבקש להתקשר במישרין עם הגוף ששמו נקוב במודעה/פרסום לקבלת מידע מפורט ועדכני".

פסקי דין בדיני עבודה


עו"ד אפרת הרמן ע"י ב"כ עו"ד רון סמוראי נגד עו"ד דרור יהודאי
משרדנו ייצג עובדת בהריון שפוטרה עקב היותה בהריון:  עו"ד אפרת הרמן (להלן: "הרמן"), הגישה ביום 25/10/01 תביעה כנגד מעבידה, עו"ד דרור יהודאי (להלן: "יהודאי"), בה תבעה היא צו מניעה קבוע כנגד פיטוריה שנעשו בהיותה בהריון, וכן תשלום פיצוי בגין פיטורים בניגוד לחוק שוויון בהזדמנויות בעבודה. בית הדין קבע כי פיטוריה היו בגלל היותה בהריון ולכן הם בטלים.  כמו כן חייב בית הדין את המעסיק לשלם לעובדת את שכרה לכל תקופת המשפט.

שמוניס שמעון ע"י ב"כ עו"ד רון סמוראי נ' מדינת ישראל, משרד לתשתיות הלאומיות
עו"ד רון סמוראי הגיש תביעה למתן צו מניעה להימנע מהפסקת עבודתו של שמעון שמוניס כמנהל מינהל החשמל, מינוי בתפקיד בכיר במשק החשמל הממונה ע"י הממשלה. בפסק הדין קיבל בית הדין את התביעה וקבע כי עקב פגם שנפל בשימוע שנערך למבקש, יש לבטל את הפיטורים ולהשיבו לתפקידו. עוד בפסק הדין קביעה עקרונית כי יש לבטל את השימועים הנערכים ע"י סגן נציב שרות המדינה וכי יש לבצעם ע"י מנכלי המשרדים הממשלתיים.

יונית אורמן ע"י ב"כ עו"ד רון סמוראי נ' הדוד קרי בתי קפה ומסעדנות בע"מ
עו"ד רון סמוראי הגיש תביעה בשם מלצרית שעבדה סניף של רשת קפה ג'ו שהופעל ע"י הנתבעת. התובעת הועסקה על בסיס "טיפים" מבלי שאלו עברו בקופת המעסיק ומבלי שהוצאו בגינם תלושי שכר המשקפים נכונה את התשלום. התביעה הוגשה לתשלום שכר עבודה בטענה כי ה"טיפים" שהקבלו אינם יכולים להיחשב כשכר. בית הדין לעבודה קיבל את התביעה וחייב את המעסיק לשלם לתובעת שכר מינימום עבור כל תקופת עבודתה, וכן תשלום עבור נסיעות. תשלום עבור חופשה והבראה שילם המעסיק מיד לאחר הגשת התביעה ועוד בטרם ניתן פסק דין.


חזרה לפסקי דין